~ Journalist ~
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

~ Journalist ~

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Filmler ~

+4
Romina May Levy
J. Kyndra Bianchett
Gwendolyn Mary Dexter
Myra F. Worren
8 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
Romina May Levy

Karakter Nereden : NYC
Karakter Gücü : Elektrik Kontrolü - Vücudunda elektrik üretebilir ve ürettiği elektriği yönlendirebilir.
RP Yaşı : 17

Filmler ~ - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Filmler ~   Filmler ~ - Sayfa 2 I_icon_minitimePaz Nis. 26, 2009 8:22 pm

Arsene Lupin'i de beğenmiştim, ekleyeyim gitsin.

@ Kyndra : Strangers'ın fragmanını görmüştüm ama böyle gerçek hayat üzerinden kurgulanıp *ya da öyle olduğu iddia edilip* piyasaya sürülen filmler bende sinir bozukluğu yaratıyor. Evet, gerili,m filmi izleyemiyorum itiraflar O.o
Leonard Boyd Lydell

Leonard Boyd Lydell

Karakter Nereden : San Francisco, CA
Karakter Gücü : Hızlı İyileşebilme

MesajKonu: Geri: Filmler ~   Filmler ~ - Sayfa 2 I_icon_minitimePaz Nis. 26, 2009 9:42 pm

Romina May Levy demiş ki:
Ya zevk meselesi tabi herkes başka şeylerden hoşlananabilir. Ben Kore sinemasından tiksinirim ama Melis çok seviyo misal ._. Yine de House of Wax 2 saatlik bir kayıptı bence, zaten fragmanının klişeliğinden belliydi ne olduğu da yine de bu kadar vasat bir şey beklemiyordum, kaldı ki ödlek bir insanım ama Paris olmasaymış bari ya.. Neyse XD

Bacım siz izlemeyi bilmiyorsunuz ha. Neyse xD Yazmayayım falan diyordum ama dayanamadım madem öyle başlayayım zaten aklıma dan diyince gelmeyecek en sevdiğim filmler. Bakmadım diğerlerine yorum da henüz yapamayacağım. (Önümüzdeki 4 hafta kadar ölüyüm.) Ama yine de Kore sineması denmişken bahsedilmediğinden neredeyse emin bir şekilde bir kaç noktaya değineyim. Ben yönetmenlerden gideyim, gerisi gelir.

Chan-wook Park
Benim Kore sinemasını ilk keşiflerimdendir. Öyle inanılmaz çok filmi yok elbette ama özellikle 'Vengeance Trilogy' çok duyulmuştur. Kendine özgü yönetmenler gibi bir filmi izlenildikten sonra onun filmleri hemen anlaşılır. Ama beni şaşırtan filmleri de olmuştur. Hangi filmlerini biliriz peki:(Buradaki isimler ingilizce isimleri, gerçek isimlerini ne ben yazayım ne siz okuyun)
Oldboy - İlk izlediğim, bu yüzden de geç keşfettiğim bir filmdi. Aslında bahsettiğim intikam üçlemesinin 2. filmi imiş, sonradan öğrendim. Ama zaten üçlemenin birbiriyle ilgisi olmadığından bir kayıp da değilmiş.
Sympathy for Mr. Vengeance - Serinin ilk filmi ve belki en zayıfı. Ama yönetmenin ilk filmlerinden bu yüzden yeni yeni oturtmaya başladığı bir tarzı var. İzlenebilir ve saçma sapan Amerikan filmleri izlemekten bunalmış, farklı şeyler denemek istemişseniz oldukça da beğenilir. Yine o vahşet unsurları var ama daha minik bir şekilde. Ve yine kurban kim, kim suçlu, kimin tarafını tutsam, kime acısam şaşıracağınız bir filmdir.
Sympathy for Lady Vengeance - İntikam üçlemesinin son filmi. Bu filmi izlediğiniz an kimin filmi anlıyorsunuz bence. Hal Old Boyun daha iyi olduğunu düşünüyorum ama bu filmi izlediğimde de mutlu oldum. Ayrıca filmi izledikten sonra bir süre kırmızı far kullanmaya yönelebilir, tofunun tadı nasıl diye merak edebilirsiniz.
I'm a Cyborg, But That's OK - Bu film üçlemeye dahil değil ama yönetmenin başka bir filmi. Ve asıl şaşırtan filmlerden. İstanbul Film Festivalinde gösterilmiş, ben evde izledim. O kadar farklı ama aynı zamanda aynı ki. Normalde filmlerindeki vahşet öğeleri yüzünden kızının filmleri izlmemesine üzülen yönetmenin çocuk filmi tadında çektiği film. Yine başrolde 'normal' kavramına uymayan birileri ve akıl hastanesinin ne kadar farklı olabileceğine şaşırtan bir film. Bakış açısı ve yaratıcılığıyla bence etkiliyor ve eğlendiğimi söyleyebilirim.

Pekii efendim sadece bu mu var Kore sinemasında. Çoğu kişinin Kore sineması deyince aklına gelen ilk isim doğal olarak Kim Ki Duk ve Boş Ev (3 İron) Eh ondan da bahsedelim. Bütün filmlerinden bahsedemeyeceğim ama kimi filmleri rahatsız edici, kimisi fazla akılda kalıcı. İnsanın içinde bir süre çıkmayacak bir kasvet duygusu uyandırıyor. "Adress Unknown" önerebileceğim filmlerinden. Fazla hareketli bir film arıyorsanız kesinlikle bunu önermem ama yine de içimi parçaladı filmin bazı yerleri.

Hmm, başka başka. Kore sineması kuşağına kaldığımız yerden devam ederiz. Ve tabi başka filmlerden de bahsetmek isterim. Zaten sevdiğim tüm filmlerin bir anda aklıma gelmesi mümkün değil. Amerikan sinemasına alternatif çok verilmiş. Ama Rus sineması pek akla gelmiyor aslında. Benim de aklımda yoktu ama Matrix seveler, aksiyon sevenler için benzer bir film de Rus sinemasında var. Hala ismini yazıp okumakta zorlandığım iki film. (Wanted'ın yönetmeninden, kendi dilinde ve iyi-kötü, aydınlık-karanlık'la ilgili farklı bir yorum.)
Nochnoy dozor
Dnevnoy dozor

Dediğim gibi ben buraları rezerve ettirdim, zaman buldukça geleceğim. xD
J. Kyndra Bianchett

J. Kyndra Bianchett

Karakter Nereden : Fransa
Karakter Gücü : Empati. Ortamda bulunan kişilerin duygularını çeşitli duyularıyla hisseder. Gücünü geliştirdiğinde ise bu duyguları kontrol etmeyi öğrenir.

MesajKonu: Geri: Filmler ~   Filmler ~ - Sayfa 2 I_icon_minitimePaz Nis. 26, 2009 9:52 pm

Romina May Levy demiş ki:
@ Kyndra : Strangers'ın fragmanını görmüştüm ama böyle gerçek hayat üzerinden kurgulanıp *ya da öyle olduğu iddia edilip* piyasaya sürülen filmler bende sinir bozukluğu yaratıyor. Evet, gerili,m filmi izleyemiyorum itiraflar O.o

Ben de normalde korku filmlerinden hiç etkilenmem, bi tek gerçek olabilecek şeylerden korkarım zaten. Sabah izledim arkadaşlarımla, üzerinden bir hafta geçti hala çatı katına çıkamıyorum O.o
Rsith Reuel Jeraquille

Rsith Reuel Jeraquille

Karakter Nereden : Alaska
Karakter Gücü : Ses Dalgaları Yönetimi
RP Yaşı : 19

MesajKonu: Geri: Filmler ~   Filmler ~ - Sayfa 2 I_icon_minitimePtsi Nis. 27, 2009 12:56 pm

Lord Of The Rings (Filminin çok özentisi var, ama kitabını filmini izlemeden önce okumuştum. Daha küçücükken Tolkien'in kitapları ile tanışmak, gerçekten harika bir tecrübeydi.)
Kingdom Of Heaven
Troy
Alexander
...

Ve çizgi roman uyarlamalarından bazıları;

Spider Man 1-2 (sonda bozuldu.)
Watchman
X-Man (yeni filmi geliyormuş!!)
Fantastic Four
Batman (neydi o eski betmen filmleri... xD)
...

Ve bunların yanında;

Jumper
30 Gün Gece
Van Helsing
Resident Evil (oyunları da dahil xD)
Jumanji
1408
Ghost Ship
The Cube
Silent Hill
Da Vinci's Code

Saw

Ve efsane bildiğim tek film;
The Texas Chainsaw Massacre
Bu kadar etkilendiğim bir film daha bilmiyorum. Psikolojik baskı altına girip, tırsak tırsak izlediğim tek korku filmi.

Ve daha niceleri... ^^
Leonard Boyd Lydell

Leonard Boyd Lydell

Karakter Nereden : San Francisco, CA
Karakter Gücü : Hızlı İyileşebilme

MesajKonu: Geri: Filmler ~   Filmler ~ - Sayfa 2 I_icon_minitimePtsi Nis. 27, 2009 1:06 pm

Jumanjiiii *_* İnanılmaz özledim o filmi ben. İzlemeliyim bu ara tekrar. (Sadece gözüme takıldı, hala liste yapmayı reddediyorum xD)
Rsith Reuel Jeraquille

Rsith Reuel Jeraquille

Karakter Nereden : Alaska
Karakter Gücü : Ses Dalgaları Yönetimi
RP Yaşı : 19

MesajKonu: Geri: Filmler ~   Filmler ~ - Sayfa 2 I_icon_minitimePtsi Nis. 27, 2009 1:16 pm

Ben de var hala o film. Cine-5'in ilk çıktığı sıralarda o film vardı-tabi Cine-5 o aralar paralı (H)- tekrar tekrar izlemiştim. Ve şimdi elimde cd'si var. Oh! izliyorum her canım istediğinde. (:
Romina May Levy

Karakter Nereden : NYC
Karakter Gücü : Elektrik Kontrolü - Vücudunda elektrik üretebilir ve ürettiği elektriği yönlendirebilir.

MesajKonu: Geri: Filmler ~   Filmler ~ - Sayfa 2 I_icon_minitimePtsi Nis. 27, 2009 6:25 pm

Oha Jumanji O_O (Bu başlıkta ne zaman görsem atlamam ve her seferinde de yazmayı unutmam ne güzeldir.)

Burn After Reading: kesinlikle kesinlikle ve kesinlikle izlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Komedi olduğu iddia ediliyor ve cidden benim espri anlayışıma bu kadar giden bir film daha olamazdı. harika bir kara mizah örneği, ayrıca Brad Pitt'in oyunculuğu çok eğlenceli. Tilda Swinton da görülmelik ama bütün oyuncuların ötesinde cidden tadını damağımda bırakan absürd bir kurgusu var. Bulun izleyin sevin.
J. Kyndra Bianchett

J. Kyndra Bianchett

Karakter Nereden : Fransa
Karakter Gücü : Empati. Ortamda bulunan kişilerin duygularını çeşitli duyularıyla hisseder. Gücünü geliştirdiğinde ise bu duyguları kontrol etmeyi öğrenir.

MesajKonu: Geri: Filmler ~   Filmler ~ - Sayfa 2 I_icon_minitimePtsi Nis. 27, 2009 10:47 pm

What's Up Doc.?

Tam benlik bir film. Komedi, 1972 yılına ait ve Türkiye'ye gelmemiş. Yani ya benim gibi youtube'dan izlemeniz gerek ya da sipariş etmeniz. Öyle burnunu karıştırınca arkadan gülme efekti gelen zorlama filmlerden değil. İnce detaylar var, izlerken büyük keyif aldım gerçekten ^^ Tavsiye ederim. Barbra Streisand oynuyo.

Bir de 'Meet The Fockers'ı izledim bugün. Dünyanın en komik filmi seçilmiş ama ben o kadar gülmedim. Ne bileyim, zorlama geldi biraz. Adamın adı Gaylord, soyadı Focker ve küfür gibi okunuyor. Evleneceği kadın; Elizabeth Martha Byrns (soyaddan emin değilim) ve evlenince Elizabeth Martha Focker olucak diye düşünüyor insan. Yani aslında küfür üzerine kurulmuş gibi. Yok adamın annesi cinsel ilişki psikoloğu, kadının babası eski CIA ajanı, yatağın altına gizlenen ufak istasyon -yatakta karavanda- ... Kısaca pek beğenmedim. Ama arkadaşlarım ağlayarak güldü.

Filmler ~
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2