~ Journalist ~
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

~ Journalist ~

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Rp Yorumlama

+4
Asriel Josh D'lormai
Commodus Brian Jagger
Leonard Boyd Lydell
Charles Farnell Barhloew
8 posters
YazarMesaj
Charles Farnell Barhloew

Charles Farnell Barhloew

Karakter Nereden : Qeens
Karakter Gücü : Hava Bükme: Hava olaylarını kontrol edebilir ve şimşekler yaratabilir.
RP Yaşı : 25

Rp Yorumlama Empty
MesajKonu: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama I_icon_minitimePerş. Nis. 02, 2009 6:27 pm

Oyunu açıklamaya gerek yok sanırım. Olması gerektiğini düşündüm. Puanlama için koyduğum rpyi yorumlayabilirsiniz.
Leonard Boyd Lydell

Leonard Boyd Lydell

Karakter Nereden : San Francisco, CA
Karakter Gücü : Hızlı İyileşebilme
RP Yaşı : 17

Rp Yorumlama Empty
MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama I_icon_minitimeC.tesi Nis. 04, 2009 10:21 pm

Şimdiii başlayayım. Bu sitedeki rpne geçmeden önce diğerlerinden bahsedeyim. İlk yaptığı rplerle dikkatimi çekmiş olan bir üye üstteki. Çünkü sitelere girdiğimde genelde insanların rplerini okurum, çoğu kişinin aksine üşenmek pek aklıma gelmiyor. Ve ilk okuduğumda diğerlerini takip etmemi sağlayacak kadar dikkatimi çekmişti. Bir kere klasik bir kurgunun dışında gittiği oluyor, şimdi de sintezisi olan bir karakter var ki sadece onu okumak bile bir anda heyecanlanıp, acaba bundan sonra ne yazacak dedirtti. Betimlemelerini seviyorum ve akıcı olduğunu düşünüyorum. Daha çok karakterin durumunu anlatıyor, zaten bu akıcı yapıyor. Bir de uzatmak için yazmayanlardan. İçinden geleni yazıp işini bitirmeye çalışıyor. Bu yüzden kusur da bulamıyorum. Klasik 'güzel, akıcı' tanımlamalarını yapmak saçma olacak ondan gerçekten beğendiğim takip ettiğim bir insan diyerek sözlerimi noktalıyorum.
Commodus Brian Jagger

Commodus Brian Jagger

Karakter Nereden : New York City / Birleşik Devletler
Karakter Gücü : Hayvanlara Hükmetme

Rp Yorumlama Empty
MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama I_icon_minitimePaz Nis. 05, 2009 6:49 pm

Evinde yaptığın rol oyunlarından birini okudum. Cidden güzel. Anlatımın sıkıcı değil, kelimeleri iyi yerleştiriyorsun. Renklendirmelerin ve paragrafların da gayet başarılı. Tek gördüğüm kusur " ' " kesme işaretini kullanmıyorsun. Örneğin çoğu cümlede ''Romina'nın'' yazacağın yerde ''Rominanın'' yazmışsın. Ama genel olarak güzel ve akıcı bir rp. Shocked
Asriel Josh D'lormai

Asriel Josh D'lormai

Karakter Nereden : Paris~Fransa

Rp Yorumlama Empty
MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama I_icon_minitimePaz Nis. 05, 2009 8:21 pm

Fena deil. Okunuyor yani bu üşengeç halimle bile okudum xD
Aqua K. Bianchett

Rp Yorumlama Empty
MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama I_icon_minitimePaz Nis. 05, 2009 8:46 pm

daimi rp partnerim xD kendisinin iyelik eklerine lan gıcıklığı dşındayazım hatası yok,kurgularımız da bol entrikalıdır allah için xD istediğinde, bazen de benim zorlamamla ve genelliklemahalle baskısı yüzünden uzun ve şık rpler yapar, ama felsefemiz genelde kısa, hızlı vezevk alarak rp yapmaktır xD
Asriel Josh D'lormai

Asriel Josh D'lormai

Rp Yorumlama Empty
MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama I_icon_minitimePaz Nis. 05, 2009 8:48 pm

Di mi fulye yaa xD

Evet kendisi hayatınızda gördüğünüz en kötü rp partnerliğine aday çünkü rp yaptıramıyorsunuz xD xD Hala yapması gereken 5 rp filan oldu xD Neyse kendisi genellikle yazar güzel yazar bazen rp'lerini anlamak için iki kere okumak gerekir ama xD
Aqua K. Bianchett

Rp Yorumlama Empty
MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama I_icon_minitimePaz Nis. 05, 2009 8:50 pm

niye ya O.o ne zama 2 kereokudun o kadar karışık rp yapmıyorum ben xD

evet tamam berbat bir partnerim ama söz bu sitede ilgileneceğim seninle xD
Asriel Josh D'lormai

Asriel Josh D'lormai

Rp Yorumlama Empty
MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama I_icon_minitimePaz Nis. 05, 2009 8:51 pm

Umarım.... Ayrıca ben şu gizli ünlüsü olan çocuk için alayım mı karakter xD

RP'lerini iki kere okumam gerekiyor bazen gerçekte çünkü genellikle karakterime ince laf sokmaları oluyo xD
Aqua K. Bianchett

Rp Yorumlama Empty
MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama I_icon_minitimePaz Nis. 05, 2009 8:53 pm

evet xD senn karakterlerin laf yemeğe müsait suç benim mi xD
Asriel Josh D'lormai

Asriel Josh D'lormai

Rp Yorumlama Empty
MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama I_icon_minitimePaz Nis. 05, 2009 8:54 pm

Çok düzgün karakterlerim var ama burası yeri deil forum kirliliği için tanıt bölümüne başlık açtım bak oraya gel sen en iyi yoksa rp yapamadan ban yiyeceğiz xD
Romina May Levy

Karakter Nereden : NYC
Karakter Gücü : Elektrik Kontrolü - Vücudunda elektrik üretebilir ve ürettiği elektriği yönlendirebilir.

Rp Yorumlama Empty
MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama I_icon_minitimePtsi Nis. 06, 2009 8:43 pm

Örnek RPlerde okuduğumdan yorum yaparsam iyi aslında. Okunasıydı gayet, pek de sıkıldımadım. sadece birkaç yerde betimleme çok uzadığından olay aksamış ama o rpye has bir durum da olabilir tabi. Hatalı diyeceğim belli bir nokta yok sanırım, sadece akıcılıkta bir sorun var gibi ama nedir bilemedim. Geliştirmeye açık bir tarzın var, bence çok daha iyi RPler yazabilirsin. Ha bir de, noktalamada sorun var gibi. Nokta sonrası boşluk olmadığından sıkışık bir görüntüsü var RPnin biraz.
Misafir
Misafir

Rp Yorumlama Empty
MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama I_icon_minitimePtsi Nis. 06, 2009 9:32 pm

En çok beğendiğim rpcilerden birisin açıkcası. Örnek rpni okumuştum. Betimlemelerine bayılıyorum. Ne fazla uzun ne fazla kısa. Tam tadında olması beni sıkmaması çok hoşuma gidiyor. Oluşturduğun karakteri rpne yansıtışın süper. Rpnin amacı bu aslında ama çoğu kimse bunu beceremiyor bence. Sen bu açıdan çok iyisin. Yazımda filan bir kusur görmedim. Tek kötü diyebileceğim yanı -aslında kötüde değil- ilk bakışta uzun görünmeleri. Okuyunca problem yok ama okumadan önce paragrafların uzunluğu gör korkutuyor biraz.

bknz:örnek rp'm *üşenmeyin okuyun işiniz ne*
https://journalist.yetkin-forum.com/role-play-seviyeleri-f6/omphe-vaux-ornek-rp-t38.htm
Leonard Boyd Lydell

Leonard Boyd Lydell

Karakter Nereden : San Francisco, CA
Karakter Gücü : Hızlı İyileşebilme

Rp Yorumlama Empty
MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama I_icon_minitimeC.tesi Nis. 11, 2009 1:00 pm

Onu okumadım ama daha önceki sitelerden de biliyorum rplerini. Ayrıca Gabrielle ile olan rpnizi de takip ediyorum. O yüzden bunlara göre yorum yapayım ben.

İlk olarak beğendiğim rplerden. En sevmediğim şey uzatacağım diye aynı şeyleri tekrar tekrar yazmaktır ki sen bunu yapmıyorsun bence, bu oldukça güzel bir özellik. Bunun dışında akıcı bir Türkçe'ye ve anlatım diline sahipsin. Yalnız bazen cümleler arasında bağlama pek olmuyor. Bu büyük bir kusur değil ve okunurken pek farkedilmiyor aslında ama bir kez daha baktığımda akıcılığı bozabiliyor. Karakterlerini iyi yansıtıyorsun ve betimlemelerin yerinde. Herkesin kendine özgü bri rp stili vardır. Kimisi betimlemeye kimisi karakterin düşüncesine önem verir. Bana göre de sen olay oluşuna önem veriyorsun ve olayları güzel bir şekilde anlatabiliyorsun.

*Benim rplerimi bilen eskilerden de değerlendirilir, Leonard veya Giovanna'nınkini okumadıysanız. (Spencer, Armand gibi)

Edit: Son okuduğum rplerden sonra değerlendirme yapmak istedim bir de. Orjinal karakterlerinin olduğunu düşünmemeye başladım. Aurelia'nın rpsini okuyunca bir anda tanıdık geldi ilk cümle, o da nesi? Kendi Giovannanın rpsini açıp baktım neredeyse aynı cümle. Karakterin önce İtalyan yapılıp sonrasında değiştirilmesine bir şey demedim de, bundan sonrası esin midir? Peki benim karakterim eski film yıldızıyken Aurelia'nın karakterinin annesinin film yıldızı olması, 'kadınların kadın giib davranması durumu' tesadüf müdür? Daha yorum yapmayayım ben, hepimizin iyiliği için.
Searlus L'Ombre

Searlus L'Ombre

Rp Yorumlama Empty
MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama I_icon_minitimeCuma Nis. 17, 2009 11:42 am

Sakin Meliscan ^^ (lem google chrome sinirimi bozdu yazımı düzeltmek ona mı düşmüş hıh daha kendi adını tanımıyor xD) Evaat (inadına yanlış yazıyorum işte hıh) Senin Atlantis'deki rpni okumuştum. Ona yorum yapacağım çünkü oldukça hoşuma gitmişti. Yazım stilin çok akıcı, yazarken sıkmıyorsun, öyle olağanüstü şeyler yazmıyorsun ama sıkmıyorsun da. Rpn uzundu biraz, ama okunmayacak kadar da uzun değildi ki ben de sözde kısa yazacağım diyerek uzun uzun yazıyorum. o_O Kurgun çok hoştu, kadın bir şövalye-sonradan şövalyenin hristiyanlara özgü olduğunu öğrenip kurguya uysun diye rütbeyi lejyoner olarak değiştirdim ama neyse-... Açıkçası hatırladığım kadarı ile rplerin hoş ve tatlı tatlı okunuyor xD
Eugen Dwayne Russell

Eugen Dwayne Russell

Rp Yorumlama Empty
MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama I_icon_minitimeCuma Nis. 17, 2009 5:06 pm

Ben senin karakterlerine tapıyorum abla tongue Kurguların her zaman kendine has, Atlantis linkini vermiştin galiba okumam için onlar ayrı güzeldi. Okurken böyle koccaman bir gülümseme oluştu suratımda. Karakterini yansıtabiliyorsun rp lerin gayet uzun ama ben hiç sıkılmadan okuyorum. İmla hatalarına takılmıyorum açıkçası ama senin rpnde baktım baktım bende göremedim. Neyse salla. Süpersin Yasemin Abla'm xD

Rp Yorumlama
1 sayfadaki 1 sayfası